„Olgu, õpeta nüüd!“

Astusin koos kohaliku inglise keele õpetajaga klassi. „Olgu, õpeta nüüd!“ ütles ta. Vaatasin talle segaduses näoga otsa. Esimese päeva pidin ju lihtsalt eemalt jälgima, et saada aimu, mis on õpilaste tase ja mida nad parasjagu õpivad… Ja nüüd siis lihtsalt, et õpeta??

Mulle vaatasid vastu 20 ülimalt elevil ja ootusärevat nägu. Ilmselgelt olin selles pisikeses mägiküla koolis esimene vabatahtlik. Esimene välismaalane, kes neile inglise keelt õpetas.

Teel kooli. On the way to school.

Teel kooli.

„No olgu siis,“ mõtlesin. Haarasin tahvlilapi ning hakkasin aeglaselt tahvlit puhastama, ise paaniliselt mõeldes, mida ma nendega nüüd peale hakkan. Tahvli puhastamiseks kulub nii neetult vähe aega.  Loetud sekundite jooksul tuletasin meelde kõikvõimalikke mänge ja enda kunagisi inglise keele tunde.

Hingasin sügavalt sisse, keerasin end näoga klassi poole ning alustasin.

dav

Viimane rahulik hetk enne tunni algust.

„Tere, mina olen Madlena, mis on sinu nimi?“, osutasin esimesele ettejuhtuvale õpilasele. Ta ütles midagi arusaamatut, aga ma olen juba harjunud, et ma kohalikest nimedest midagi aru ei saa. Seejärel said kõik öelda oma vanuse ning siis oli mulle ka tase juba üsna selge. Alustasime numbrite kordamisega. Õppisime värve. Puuvilju, juurvilju. Iseloomuomadusi. Märkasin, et õpetaja istus, vihik ees nagu lastelgi, ning õppis samuti.

dav

Kyzarti uusim koolimaja, avatud alles oktoobris.

Tunni lõpus oli aeg piltide tegemiseks. Õpilased tahtsid grupipilti. Ja siis sõprade pundiga pilti. Ja siis veel eraldi pilte. Andsin sel päeval veel kolm tundi, kusjuures igasse järgnevasse tundi jäi ka pool eelmisest klassist. Ma ei tea, kas matemaatika või geograafia õpetajatel oli selle võrra lapsi puudu või ei. Ma pole varem nii motiveeritud õpilasi näinud. Muidugi pole ma varem koolis õpetaja olnud ka.

dav

Mu kõige motiveeritumad õpilased.

Kokku andsin inglise keelt Kyzarti külas kahes koolis, kaks nädalat. Kuidas direktor mind oma kabinetti istuma pani, mitut tooli on vaja ühe tee keetmiseks söögivahetunnil (jah, tooli) ning kuidas plätudega 11ndik mulle külmal tänaval küpsise kinkis – kõigest sellest juba varsti!

 

Madlena ❤

 

One Comment on “„Olgu, õpeta nüüd!“

  1. Pingback: Tõsine jutuajamine direktori kabinetis/Serious talk at the school director’s cabinet

Share your amazing thoughts!

%d bloggers like this: